פסיכותרפיה מזרח-מערב | מפגש סדנאי להיכרות וקורס בהמשכו

תאריך הפתיחה הקרוב: 24/05/2019
כמות מפגשים: 8
למי זה מתאים: מטפלים


'פסיכותרפיה של נוכחות ושל חיוניות' היא מודל חדש בפסיכותרפיה שפותח בישראל במכון דמו"ת. מודל זה ממזג  פרקטיקות וחידושים בחשיבה ההתפתחותית, הפסיכואנליטית והנוירו-פסיכולוגית עם תפיסות זן-בודהיסטיות ודאואיסטיות.

 

*** המפגש הראשון הנו סדנה העומדת בפני עצמה ומהווה גם את פתיחתו של הקורס השלם, ניתן להירשם למפגש הראשון בלבד או לכל הקורס.

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: פסיכותרפיה מזרח-מערב | מפגש סדנאי להיכרות וקורס בהמשכו

תכנית ייחודית פרי פיתוח של מכון דמו"ת

מודל המתמקד בביסוס נוכחות המטפל ובטיפוח חיוניות המטופל, שני עמודי תווך בעלי השפעה יסודית ועמוקה על תנועה מיטיבה בחיי המטופל –  לעבר משמעות, ביטוי אישי והחלמה מפצעי העבר.


בהנחיית:
ד"ר יורי סלע, נעמי אורבך-שבילי
איתי הופמן, איילה זלצמן

 

ימי שישי בין השעות 9:00–15:00.
64 שעות אקדמיות

 

למי מיועד הקורס

זו הזמנה לאנשי טיפול מנוסים המעוניינים לגעת בעומקו של המרחב הטיפולי דרך לימוד תיאורטי, חווייתי ותהליכי. התכנית מיועדת למטפלי בריאות הנפש: פסיכיאטרים, פסיכולוגים העוסקים בטיפול, עו"ס קליניים, מטפלים באומנות וכד'.

* בעלי רקע שונה מוזמנים לשלוח קו"ח רלבנטיים ואלו יישקלו על-ידי צוות  ההוראה של הקורס.

 

רקע

בשנים האחרונות התפתחו מספר גישות טיפוליות המשלבות חשיבה פסיכו תרפויטית-מערבית בתשתית העמוקה של הגות המזרח. 'פסיכותרפיה של נוכחות ושל חיוניות' היא מודל חדש בפסיכותרפיה שפותח בישראל במכון דמו"ת. מודל זה ממזג  פרקטיקות וחידושים בחשיבה ההתפתחותית, הפסיכואנליטית והנוירו-פסיכולוגית עם תפיסות זן-בודהיסטיות ודאואיסטיות.

'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות' מציעה גישה סדורה המתמקדת ב'חומרי הגלם' של נוכחות וחיוניות ובגורמים השונים המשפיעים עליהם במישור הנפשי, במישור הגופני ובמישור הרוחני. טיפוח וקידום נוכחות זו – על ממדיה המגוונים והמשתנים מרגע לרגע – מהווים את ליבת הקורס.

בהתאם לכך התוכנית מציעה  פרקטיקות והתערבויות מבוססות פסיכולוגיה ומדע ולצידן תרגולים ממסורות המזרח כדוגמת צ'י-קונג וטאי-צ'י, לטובת טיפוח כוחות של חיוּת-חיוניות הנחוצים לחיים שיש בהם יצירה, חופש ומשמעות.

 

מפגשי הלימוד


דרכי הוראה
 

  • תרגול נוכחות וחיוניות בישיבה, בעמידה ובתנועה מתוך פרספקטיבות של דאואיזם ורפואת המזרח: מדיטציה, צ'י-קונג וטאי-צ'י
  • הרצאות פרונטליות
  • תרגול הכישורים הנלמדים בקבוצות קטנות
  • שיתוף ועיבוד קבוצתי
  • תרגולים קצרים לעבודה בבית בין פרקי הלימוד, כבסיס להמשכיות בלימוד
בהנחיית: ד"ר יורי סלע, נעמי אורבך-שבילי, מר איתי הופמן, איילה זלצמן

ד"ר יורי סלע


פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט אינטגרטיבי וד"ר לפרשנות ותרבות. ייסד את בה"ס מגע לשיאצו והוא מייסד ומנהל שותף ב 'מכון דמו"ת לפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות' וממקימי 'איגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה'. מרצה בתוכניות לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטה העברית וחבר במכון ת"א לפסיכואנליזה בת-זמננו. מתרגל אמנויות לחימה סיניות מזה למעלה מ 30 שנה ותלמיד זן-בודהיזם. ספרו האחרון From Dualism to Oneness in Psychoanalysis: a Zen Perspective on the Mind-body Question ראה אור בהוצאת Routledge. מטפל ומדריך ב'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות' ובפסיכואנליזה.

 

נעמי אורבך-שבילי


מייסדת ומנהלת שותפה ב'מכון דמו"ת לפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. מטפלת מוסמכת ברפואה סינית. סיימה לימודי תואר שני בפסיכותרפיה באוריינטציה בודהיסטית במכון 'קרונה'. חברת צוות פיתוח רעיוני, השירות הפסיכיאטרי, בית-חולים 'העמק'. ממקימי 'איגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה'. לומדת טאואיזם, ומלמדת וחוקרת את התרומה של הגות זו לפסיכותרפיה. מטפלת ביחידים ובזוגות, ומדריכה ב'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. מורה מוסמכת ל'ג'יננג צ'יקונג'.

 

מר איתי הופמן


עו"ס תואר שני (M.S.W.).  מוסמך ב 'פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח מערב', אוניברסיטת תל-אביב בשיתוף מכון דמו"ת. מנהל תחום מחקר, הדרכה ופיתוח, עמותת 'יד רחל'. בעל ניסיון עשיר בהנחיית קבוצות, הדרכת מטפלים (כולל הדרכה על הדרכה), הנחיית מנהלים וצוותים והובלת תהליכים ארגוניים. מטפל מוסמך בזן-שיאצו. מתרגל ומוסמך להוראת טאי צ'י, צ'י קונג, ומדיטציה מזה 20 שנה. מטפל במבוגרים ובנוער, טיפול דיאדי הדרכות הורים והתערבויות משפחתיות-מערכתיות. מנהל הקליניקה של מכון דמו"ת ל'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'.

 

איילה זלצמן


פסיכותרפיסטית, מוסמכת  ב 'פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח מערב', אוניברסיטת תל-אביב בשיתוף מכון דמו"ת, ומדריכה מוסמכת ל'פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח-מערב'. בעלת ניסיון רב בתפקידי אבחון, טיפול, הדרכה  וניהול בשירות הציבורי במצבי משבר וקשיי התמודדות, בעיות התנהגות, הפרעות אישיות, בעיות התמכרות, אלימות ותפקוד חברתי או משפחתי לקוי. מדריכה ומנחת קבוצות הדרכה למטפלים מדריכים, מפקחים ומנהלים בשירותי הרווחה במסגרת 'בית הספר המרכזי לעובדי הרווחה'. מרצה בתחום האבחון והטיפול באלימות במשפחה, תוך התבוננות אינטגרטיבית ביחסי  גוף נפש במרחב הטיפולי.

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית ד"ר יורי סלע, נעמי אורבך-שבילי, מר איתי הופמן, איילה זלצמן

פסיכותרפיה מזרח-מערב | מפגש סדנאי להיכרות וקורס בהמשכו

מודל חדש שפותח במכון דמו"ת וממזג פרקטיקות המבוססות על חשיבה התפתחותית, פסיכואנליטית ונוירו-פסיכולוגית עם תפיסות זן-בודהיסטיות ודאואיסטיות.

*** המפגש הראשון הנו סדנה העומדת בפני עצמה ומהווה גם את פתיחתו של הקורס השלם, ניתן להירשם למפגש הראשון בלבד או לכל הקורס.

מנחים: ד"ר יורי סלע, נעמי אורבך-שבילי, מר איתי הופמן, איילה זלצמן
תאריך: 24/05/2019

קרא עוד »