סמלים וארכיטיפים בודהיסטיים כשער להשראה

תאריך הפתיחה הקרוב: 16/05/2019
כמות מפגשים: 8

קורס העמקה ותרגול לבעלי ניסיון קודם
בהנחיית מתי ליבליך, ממקימי ומרכזי התכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן וכותבת הספר "מיינדפולנס להיות כאן ועכשיו"

7 מפגשים בימי חמישי, 10:00-13:00 ויום תרגול מרוכז בשבת, 29.6 10:00-17:00

"שפת הסמלים היא השפה הטבעית של הנפש ומכאן הקרבה ההדוקה שבין האמנות לבין הפסיכולוגיה."
קרל גוסטב יונג

סמל

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: סמלים וארכיטיפים בודהיסטיים כשער להשראה

כל מי מאיתנו שהיה במזרח אסיה, וביקר במקדשים בודהיסטים יודע שהבודהיזם אינו רק פילוסופיה, כתבים ותירגול מיינדפולנס. האמנות והסימבוליקה הבודהיסטית היא תחום מרהיב ומרחיב לב. מהם הסמלים הללו? כיצד הם מפות לתירגול? איך ניתן לשלב ראייה סימבולית עם חקירה של חיי היומיום ומצבים נפשיים?

בקורס  זה הכולל שבעה מפגשים ויום מרוכז, נתרגל מדיטציה, נלמד על סמלים וארכיטיפים בודהיסטיים ונקבל הכוונה משבוע לשבוע לחקירה של אספקט סימלי בחיי היום יום. בסוף הקורס, נפגש ליום מרוכז של תירגול ויצירה בהנחיה משותפת של מתי ליבליך ודיקלה יובל, אמנית ומתרגלת ותיקה.

נושאי המפגשים:

מפגש 1: מהו סמל, מהו ארכיטיפ, ואמנות הציור הבודהיסטי כמפת דרכים אל עבר החופש. הציור: גלגל החיים. חקירת סמל הגלגל, השכבות, ומרכז המעגל.

מפגשים 5-2: סמלי העולמות: כיצד נוצר "עולם" מה הוא כולל? נעבור על מפת 6 העולמות הבודהיסטיים כמתארים מצבים מנטליים וריגשיים. נפגוש את סמלי בני האדם, האלים הקנאים, האלים, החיות, הרוחות הרעבות ואפילו את הגיהינום (לא לדאוג, בכל עולם יושב בודהה).

מפגשים 6-7: אלי ואלות החמלה והשיחרור: גלרית בודהות ובודהיסטוות. במפגשים האלו נפגוש את הסמלים להתמרה, לשיחרור, לחמלה ולאיכויות מנטליות מיטיבות. נעבוד באופן סימבולי כדי ליצור את הדימויים האישיים שלנו.

מפגש 8: יום מרוכז – ביום זה ננוע בין תירגול בישיבה ובהליכה, לבין עבודה סימבולית ויצירתית. נשחק עם צבעים וניצור מרחב סימבולי מיטיב יחד.

בהנחיית: מתי ליבליך
מתי ליבליך

ממייסדי ומרכזי התכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס באוניברסיטת בר אילן ומלמדת אנשי חינוך מיינדפולנס וחמלה עצמית באוניברסיטת תל אביב. מתי בעלת תואר שני מאוניברסיטת CIIS – California Institute of Integral Studies. מתי למדה ותרגלה באופן אינטנסיבי דאואיזם ובודהיזם ב 27 שנה האחרונות, בעלת שנות וותק רבות של הוראה על המפגש בין תורות פסיכולוגיות מזרחיות למערביות. עורכת וחלק מכותבי הספר החדש: מיינדפולנס, להיות כאן ועכשיו: שיצא בהוצאת כתר.

דקלה יובל
יוצרת‭ ‬ואמנית‭ ‬מציגה‭, ‬בוגרת‭ ‬כיתת‭ ‬האמן‭ ‬בסדנה‭ ‬לציור‭ ‬ורישום‭ ‬בהנחיית‭ ‬ישראל‭ ‬הרשברג.
בוגרת‭ ‬התכנית‭ ‬לתרפיה‭ ‬מבוססת‭ ‬מיינדפולנס‭ ‬בבר‭ ‬אילן.
מנחה‭ ‬מוסמכת‭ ‬להתמקדות‭ ‬מטעם‭ ‬המכון‭ ‬הבינ‭"‬ל‭ ‬להתמקדות‬.
מלווה‭ ‬תהליכים‭ ‬אישיים‭ ‬ותהליכי‭ ‬יצירה‭ ‬באופן‭ ‬פרטני‭ ‬ומנחה‭ ‬סדנאות‭ ‬המשלבות‭ ‬תירגול‭ ‬מיינדפולנס, ‬התמקדות‭ ‬ופעולה‭ ‬יוצרת.‭ ‬

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית מתי ליבליך

מיינדפולנס למתחילים

מדיטציית מיינדפולנס מפתחת ריכוז, קשב ושקט פנימי ומסייעת בהפחתת מתח, עומס מחשבתי ועומס רגשי.

מנחה: מולי גלזר
תאריך: 20/06/2019

קרא עוד »

מיינדפולנס לעבודה עם ילדים ונוער

בקורס נתמקד – כהורים, מטפלים, מורים או אנשי חינוך – בתהליכים שכדאי שכל ילד יכיר, כדי שיוכל להיעזר בהם בעצמו במצבי אתגר וקושי.

מנחה: ד"ר נמרוד שיינמן | תאריך: 12/05/2019

קרא עוד »