מסע העצמי – טיפול בטראומות התפתחותיות דרך שלבי טרום הלידה והלידה

תאריך הפתיחה הקרוב: 16/03/2020
כמות מפגשים: 7

"מסע העצמי" הוא מסע דרך שלבי טרום הלידה והלידה המפגיש את המשתתפות/ים בפני שאלות קיומיות והתפתחותיות המשפיעות על כל מהלך חיינו, המיוחסות בדרך כלל לשלבי ההתפתחות של הינקות או הילדות המוקדמת.   

הקורס מעניק כלים משולבי גוף-נפש-רוח לטיפול בטראומות התקשרות וטראומות התפתחותיות, אך במהותו "מסע העצמי" נועד למטפלות/ים אשר עברו בעצמן/ם תהליך טיפולי משמעותי וחוות/ים מקומות עמוקים בנפשן/ם ה"קוראים" למענה מיטיב, מחלים ומשלים. 

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: מסע העצמי – טיפול בטראומות התפתחותיות דרך שלבי טרום הלידה והלידה

בני אנוש יכולים לחוות את טבע הווייתם ולדעת את החיים רק בתוך קשר. רק בתוך שדה יחסים אמפאתי יכול הפרט להתפתח באופן תקין. כישלון בשדה זה גורם לסבל האנושי הרב ביותר ולשבר בסיסי עמוק. שבר זה הוא טראומה התפתחותית.
טראומה התפתחותית היא כל טראומה אשר מביאה לפגיעה בהתפתחותו התקינה של הפרט. היא יכולה לנבוע מבעיות בתהליכי היקשרות (bonding & attachment) וכן מהזנחה, נטישה, או פגיעה רגשית, פיסית, או מינית חמורה ומתמשכת.

הרחם האימהי הוא שדה היחסים האנושי הראשון, המספק לעובר סביבה מחזיקה “טובה דיה” שבתוכה נענים צרכים בסיסיים כמו ביטחון, הזנה והדהוד. בהיעדר סביבה מיטיבה כזו נפגע העובר, הנמצא במצב טרום גיבוש תחושת העצמי, כשלרשותו עומדות הגנות פרימיטיביות ביותר של נוקשות, נסיגה, התמוטטות, ניתוק ודיסוציאציה.

מסע דרך שלבי טרום הלידה והלידה מפגיש את המשתתפים בפני שאלות קיומיות והתפתחותיות המשפיעות על כל מהלך חיינו, המיוחסות בדרך כלל לשלבי ההתפתחות של הינקות או הילדות המוקדמת, כמו: “האם יש לי מקום בעולם הזה”; החיבור שלי לחיים ולחיות שבי; תחושת ההשתייכות שלי; הדרכים שלי להתקשרות (להיאחז או לסגת מהזולת); היכולת לומר “כן” ו”לא”; האופן בו אני מתחיל כל דבר חדש בחיי – מערכות יחסים, פרוייקטים ועוד – כיצד אני מתנהל בתוכו ומסיים אותו; ההתארגנות הגופנית-נפשית שלי (מתח ודריכות יתר ו/או תת מתח ועייפות כרוניים); ועוד.
הקורס פותח בפני המשתתפים הזדמנות לחזור לשלבי טרום הלידה והלידה של עצמם (כמו שלב ההפריה, ההשרשה, הגילוי ועוד), כדי למצוא בהם מרחב של תיקון והחלמה יחד עם קבוצת “חברים לדרך” המלווים, עדים, תומכים, מעודדים ומחזקים תהליך עמוק ומשמעותי זה.

מאחר ומדובר בהליכה בדרך לא מוכרת ולעיתים שבירה, נוכחות מלאה, מחויבת ואמפאתית של כל המשתתפות/ים חיונית לתהליך.

בין הנושאים הנלמדים בקורס

  • הכוח המרפא של נוכחות אמפתית
  • העברות רב דוריות של טראומה
  • קשר בין דפוסי היקשרות וטראומה
  • ”תמות חיים” כביטוי לשחזור חוזר של טראומה מוקדמת
  • מנגנוני הגנה של פיצול וניתוק אל עבר חיבור ואיחוי
  • בנייה ו/או שיקום של גבולות תקינים
  • ריפוי טראומה כתהליך טרנספורמטיבי
  • לידה מיטיבה

למי מיועד הקורס
אף שהקורס מעניק כלים משולבי גוף-נפש-רוח לטיפול בטראומות התקשרות וטראומות התפתחותיות, "מסע העצמי" נועד במהותו למטפלים אשר עברו תהליך טיפולי משמעותי וחווים מקומות עמוקים בנפשם ה"קוראים" למענה מיטיב, מחלים ומשלים.

מוזמנים לקורס רופאים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, מרפאים ברפואה משלימה, אחיות, וכל מי שסיימו את הקורס “הגוף זוכר” ו/או  הכשרה בשיטת SE (SEP).

דרכי הוראה

הקורס תיאורטי, חווייתי ויישומי (כולל תרגולים אישיים, בזוגות ובקבוצות קטנות), ונעזר בכלים של עבודה עם הגוף, תנועה, נשימה וקול, מדיטציה ודמיון מודרך.

למסיימי הקורס תוענק תעודה.


תאריכי מפגשים

מסע העצמי- ימי ב' 09:30-16:30

מפגש 1 16.3.20
מפגש 2 23.3.20
מפגש 3 30.3.20
מפגש 4 6.4.20
דילוג פסח 13.4.20
מפגש 5 20.4.20
מפגש 6 27.4.20
מפגש 7 4.5.20
מפגש 8 11.5.20
מפגש 9 18.5.20
מפגש 10 25.5.20
מפגש 11 1.6.20
מפגש 12 8.6.20
מפגש 13 יום ג' – 9.6.20

 

בהנחיית: רות בן-אשר M.A

פסיכולוגית קלינית ומדריכה בכירה בפסיכותרפיה ובטיפול זוגי ומשפחתי. מטפלת מוסמכת בטראומות בשיטות SE – Somatic Experiencing ,EMDR ,TRE. פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית במים (IAT) המתמחה בטיפול בטראומות טרום לידה ולידה במים.
חוקרת מזה שנים את הקשר שבין פסיכותרפיה פסיכודינמית, פסיכותרפיה גופנית, עבודה עם טראומה, עבודה טיפולית במים, והחלמה על פי התורות העברית והבודהיסטית בשילוב מדעי המח ומחקרי היקשרות.

משלבת בעבודתה ובהוראתה כלים מגישות נוספות: IBP – Integrative Body Psychotherapy;  IFS – Internal Family System; AEDP – Accelerated Experiential Dynamic  Psychotherapy.

יצרה את הקורס "הגוף זוכר – טיפול ממוקד גוף בטראומה" אותו לימדה במרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ברמת השרון.                                                            מנחה סדנאות לאנשי מקצוע: על טיפול ממוקד גוף בטראומה, על שילוב הגוף בפסיכותרפיה, על המים כמשאב למטפל השחוק; סדנאות לקהל הרחב – עזרה ראשונה רגשית – הגוף כמשאב להתמודדות עם מצבי דחק ורגשות סוערים; סדנאות סופשבוע לזוגות “חכמת הלב” – במים ועל היבשה יחד עם בן זוגה.

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית רות בן-אשר M.A

מסע העצמי – טיפול בטראומות התפתחותיות דרך שלבי טרום הלידה והלידה

מיועד למטפלי נפש ומטפלי גוף, רופאים, אחיות, מרפאים ברפואה משלימה, מטפלים במים המעוניינים לרכוש כלים משולבי גוף-נפש לטיפול בטראומות ההתפתחותיות ולחוות בעצמם מקום ודרך לריפוי עצמי.

מנחה: רות בן אשר | תאריך: 16/03/2020

קרא עוד »