NLP ככלי טיפולי

תאריך הפתיחה הקרוב: 07/11/2019
כמות מפגשים: 10

עקרונות וטכניקות מרכזיות ממודל ה NLP ושילובם בעבודת הטיפול.

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: NLP ככלי טיפולי

מטרת הקורס הינה לאפשר למטפלים להתוודע למושגים, עקרונות וטכניקות בסיסיות ממודל ה NLP על מנת שיוכלו לשלב באופן מושכל חלק מהכלים הקיימים במודל במהלך הנחיה טיפולית.

מודל ה NLP נוסד בשנות השמונים של המאה ה-20 בארה"ב. תכניו מתבססים על מידע שנאסף  ממיטב המטפלים באותה תקופה. ייחודו של המודל הוא בקשת הרחבה שהוא מכיל: החל מעקרונות תיאורטיים, דרך מודלים, ועד לטכניקות ומושגים. כולם מובנים ומוגשים באופן ברור ופרקטי לשימוש.

חלקים משמעותיים ממודל ה NLP מצויים בהלימה רבה לשפת המיינדפולנס ושפת ה CBT. כך למשל: הדגש הרב על הקשר עם הגוף, ההשפעה הדו כיוונית של העולם הרגשי על התודעה, היכולת לאמן ולתרגל את התודעה למחוזות מיטיבים, בניית מקום בטוח פנימי כמצפן לחיים ועוד.

התכנית נשענת על ידע תיאורטי בכל התחומים שהוזכרו, כמו גם על ניסיון קליני רב שנים.

בין נושאי הקורס:

  • נכיר את הנחות היסוד של המודל
  • נתרגל מודל לתקשורת ויצירת ראפור
  • מבט אחר על הדרכים לאיסוף מידע על האדם שאותו מלווים וברור כוונת מפגשי הליווי
  • חיזוק משאבים פנימיים – חיבור מחדש ליכולות ואיכויות פנימיות
  • נכיר ונתרגל מגוון של תהליכים המתייחסים להובלת השינוי
  • נכיר ונתרגל מספר טכניקות להטמעת ההתמרה בהווה ובעתיד
  • שימוש בקו הזמן להעמקת ההתבוננות והרחבת הנראטיב.

קהל היעד:

הקורס מיועד למטפלים בעלי ניסיון קליני מכל הסוגים – פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאליים, יועצי חינוך, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה, מטפלים ברפואה משלימה. הקורס יכול להתאים גם למי שמבקש להכיר את התחום כדי שיוכל להחליט על המשך התמחות בו. המעוניינים/ות להצטרף לקורס מוזמנים/ות לתאם שיחה להיכרות ובדיקת התאמה דרך מרכז גוף נפש.

איך לומדים:

הלמידה כוללת מגוון דרכי למידה כמו הצגה ושיח על מידע תיאורטי ולמידה סדנאית. לעיתים התכנים הנלמדים מודגמים על אחד המשתתפים מהקבוצה (שמתנדב לכך) ולאחר מכן מתקיים תרגול בזוגות או שלשות בין המשתתפים. בפעמים אחרות, התהליך מועבר כתהליך קבוצתי ולאחריו מתקיים שיח הן על התובנות האישיות והן על יישום הטכניקה.

חשוב לומר:

הקורס אינו מיועד להכשרת מטפלים, אלא רק להעשרת ארגז הכלים הטיפולי. קיום מפגשים נוספים ישקל ויתאפשר על פי דרישה.

פרטים:

10 מפגשים בימי חמישי, בין השעות 10:00-13:00 החל ב 07/11/2019

בהנחיית: ד"ר גלית קליגר

ד"ר גלית קליגר


מרצה במכללה האקדמית לחינוך – "אורנים", בפקולטה לחינוך, בדגש על פדגוגיה מתבוננת. אוניברסיטת חיפה – שותפה לתכנית חכמת הדעת והלב. עסקה במשך יותר מ 30 שנה בהוראת פסיכולוגיה בבית ספר ובאקדמיה. בעלת תואר NLP Master trainer– , מוסמכת להכשיר מורים ומטפלים. הכשירה מטפלים בגישה זו שנים רבות. בעלת קליניקה לפסיכותרפיה משולבת. מזה שנים לומדת ומתרגלת מיינדפולנס.  בוגרת תכנית העמקה במיינדפולנס- תרגול, פסיכולוגיה מדע, בבינתחומי – הרצליה. בוגרת התכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR במכון מודע במרכז הבינתחומי – הרצליה. בעלת מוטיבציה גדולה, חיונית, מלאה בתחושת שליחות להפיץ ידע וכלים כדי להיטיב ולהצמיח אנשים, ולאפשר להם שיפור בשלומות ((WELL BEING  שלהם. באה ללמד בלב פתוח, ברכות, בשמחה, באהבה ובהכרת תודה על הזכות להיות שם.

לפרטים והרשמה, השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית ד"ר גלית קליגר

NLP ככלי טיפולי

עקרונות וטכניקות מרכזיות ממודל ה NLP ושילובם בעבודת הטיפול.

מנחה: ד"ר גלית קליגר | תאריך: 07/11/2019

קרא עוד »