פסיכותרפיה והתמקדות: “הילכו שניים יחדיו בלתי עם נועדו?” מאת דני שראל

הגעתי להתמקדות בשלב מאוחר של חיי האישיים והמקצועיים, אחרי שהזהות המקצועית שלי כפסיכולוג קליני התגבשה, אבל לשמחתי לא לגמרי…  התעורר צורך ונותר בי מקום להתפתחות ולשינוי. מאז אני ממשיך לעסוק בפסיכותרפיה, בהתמקדות ובמפגש ביניהן ברמה תיאורטית ופרקטית, מנסה להבין כיצד תהליכי התמקדות מסייעים לתהליכי ריפוי, להכלה, לאמפתיה, לשינוי ויצירה, ובודק את המפגש הסינרגי בין שני העולמות.

התמקדות צמחה מתוך הפילוסופיה של ג'נדלין, הגישה הטיפולית של רוג'רס ומחקר על הגורמים המרפאים בפסיכותרפיה. משנתגלתה, התנסחה, התפתחה וצברה ניסיון העשירה את עולם הפסיכותרפיה ואת ההבנה לגבי תהליכי שינוי בכל גישה טיפולית.  

המפגשים בין פסיכותרפיה והתמקדות, בין הגוף לנפש, בית תשומת לב סקרנית פנימה לבין תחושה מורגשת של…, בין תחושה מורגשת לבין החיים, בין הידוע והבהיר לבין הלא ידוע והמסתורי, ובין כל אחד ואחד מאלה לבין כל אחד ואחד מאתנו. מכל מפגש כזה עשויים  להיוולד הצעד הבא, התבהרות, תובנה, הקלה נפשית וגופנית וגרעינים של  עצמיות אמתית, חיוניות, יצירתיות ועוד…

ומה הדרך הטובה ביותר ללמוד ולהעמיק במשהו? לנסות ללמד אותו… 
השנה אצטרף למספר מפגשים לקורסים שתעביר ירדן כרם בגופנפש ברמת השרון, ובהם אנסה להעביר מניסיוני ללומדי התמקדות, לפסיכותרפיסטים ומסייעים בגישות שונות שמוכנים לטעום מהעולם הזה. יובאו דוגמאות מהתמקדויות ומטיפולים שבהם שולבה התמקדות, ונדון באופן תיאורטי והתנסותי-התמקדותי בכמה מושגים משני העולמות כמו: הקצה של החוויה, קבלה רדיקלית, עצמי אמיתי, הכלה, אמפתיה, הזדהות השלכתית, פרסונליזציה, בניית נוכחות מיטיבה ועוד.

 

AEDP – טיפול חוויתי ממוקד רגש, היקשרות וריפוי – קורס המשלב בין תאוריה, פרקטיקה ותובנות יישומיות מחקר המוח

בקורס נפתח את מרחב ההתבוננות על רגשות ונלמד על:
* מחקר עכשווי על רגשות ומודל AEDP.
* מהות הרגש והקשרו לעבודה הטיפולית.
* סוכני השינוי בטיפול בגישת AEDP

מנחה: ד"ר נירית אברהם | תאריך: 13/11/2019

קרא עוד »

MBSR – הפחתת מתחים מבוססת מיינדפולנס

הפחתת מתחים באמצעות מיינדפולנס הנו מודל שפותח בארה"ב בסוף שנות ה- 70 על ידי פרופ' john kabat zin ויעילותו להתמודדות עם מתח, כאב כרוני ועומס רגשי הודגמה במחקרים מדעיים רבים.

מנחה: מולי גלזר | תאריך: 15/05/2019

קרא עוד »

Mindful Self Compassion – סדנה מרוכזת בהנחיית ד"ר מרטין תומפסון-ג'ונס

בסדנה מרוכזת זו נלמד את הכלים המובנים שמהווים את גישת MSC לטיפוח חמלה עצמית, להפחתת ביקורת עצמית ולטיפוח עמידות רגשית וחוסן נפשי.

תלמידי הסדנה יקבלו תעודת MSC Basic training רישמית שהנה חלק מהדרישות לקבלה לתכנית הכשרת מורי MSC.

מנחים: ד"ר מרטין תומפסון-ג'ונס וגליה טיאנו רונן
תאריך: 15/07/2019

קרא עוד »

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *